Konto oszczędnościowe 2,5% w Banku Millennium

14:04 Unknown 0 Comments


Aby założyć kono oszczędnościowe nie trzeba mieć wielu oszczędności. Ba, nie trzeba nawet ich mieć wcale, a konto potraktować jako dobry start do regularnego odkładania określonej, nawet niedużej sumy. Tak dla sportu, dyscypliny i przede wszystkim dla dobra swojego rodzinnego budżetu. Jest to niezobowiązujący krok, który pomoże zrobić w naszych finansach porządek. O takie konto można zapytać w banku, w którym aktualnie posiadamy rachunek osobisty. Warto jednak rozejrzeć się przy okazji w ofertach innych konkurencyjnych banków, bo i w tej dziedzinie potrafią się od siebie znacznie różnić.

Ja na przykład zdecydowałam się ulokować niektóre moje oszczędności w Banku Millennium na koncie oszczędnościowym  Profit ze względu na kusząco wysokie oprocentowanie w pierwszych miesiącach. Łatwiej wtedy o mobilizację do odkładania ;) Jakie są zasady tego konta? Umożliwia ono ulokowanie oszczędności na oprocentowaniu w wysokości 2,5% w skali roku (oferta jest aktualna na dzień dzisiejszy do 13.01.2018 r.). Należy zaznaczyć, że jest to stawka promocyjna. To znaczy, że bank gwarantuje utrzymanie tego oprocentowania przez okres 92 dni od momentu, gdy wpłacimy na konto oszczędnościowe pierwsze środki. Potem stawka jest już niższa i spada do 0,8%. Mniej więcej taki poziom oprocentowania to jednak standard w przypadku kont oszczędnościowych. Jeśli chcemy zyskać więcej, trzeba rozejrzeć się w lokatach.

Aby założyć to konto oszczędnościowe w Banku Millennium należy najpierw zawnioskować o konto osobiste pod nazwą Konto 360°. Po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej będzie możliwość otwarcia konta Profit do gromadzenia naszych oszczędności.

Konto 360° - co to za konto? Obiektywnie rzecz ujmując jest to jedna z lepszych ofert na rynku, jeśli chodzi o rachunki osobiste. Podstawowe usługi, które są niezbędne do życia przeciętnemu Kowalskiemu są bezpłatne. Są jednak pewne warunki (o bezwarunkowo bezpłatnym koncie osobistym piszę tutaj i tutaj):

- comiesięczny wpływ na konto osobiste w wysokości 1000 zł (nie musi być to pensja od pracodawcy, równie dobrze może być własny przelew/przelewy z innego rachunku); wystarczy, że środki te zaksięgują się na koncie "na chwilę" a potem możemy je znów zabrać dokąd chcemy;
- jedna płatność kartą (lub BLIKiem) w dowolnym miejscu na dowolną kwotę.

W zamian za spełnienie powyższych wymogów bank oferuje:

0 zł za prowadzenie konta
0 zł za posiadanie karty płatniczej
0 zł za wypłaty gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce

Przy niespełnieniu tych dwóch wspomnianych warunków opłaty wynoszą: 8 zł za konto, 7 zł za kartę oraz 0 zł za wypłaty w bankomatach Millennium, 1 zł w bankomatach BZ WBK i Planet Cash oraz 5 zł w innych bankomatach. Z uwagi na powyższe opłaty warto oczywiście dobrze skalkulować sobie sens pokuszenia się o wyjątkowo wysoki procent na koncie oszczędnościowym w Banku Millenium w okresie promocyjnym. Jeżeli nie masz ochoty spełniać warunków bezpłatności Konta 360°, to wszystko będzie zależało od kwoty ulokowanych przez Ciebie oszczędności. Dajmy na to, że gdy w okresie pierwszych trzech miesięcy poniesiesz opłaty 45 zł (3x15), to na koncie z procentem 2,5 w skali roku taką sumę "odrobi" 8900 zł oszczędności ulokowanych na starcie, czyli licząc od pierwszego dnia "uruchomienia" promocyjnego oprocentowania (zarobisz ok 45 zł na odsetkach). Jeśli spełnisz warunki, by nie ponosić tych opłat - opłaci się na pewno i to niezależnie od wielkości kwoty wpłaconej na konto oszczędnościowe.

0 komentarze: