Bankobranie: Lokata Happy na 3,8% w Idea Bank

13:55 Mamamuffin 1 Comments
Tu znajdziesz szczegóły dotyczące Lokaty Happy. Aby poznać inne atrakcyjne lokaty zapraszam również na nasz dedykowany wyłącznie zarabianiu na bankach blog Bankobranie ™.Lokata to dobra propozycja dla każdego, kto ma aktualnie zebrane pewne oszczędności i chce, by na siebie trochę zapracowały. O tym, że nie warto trzymać pieniędzy przez dłuższy czas "w skarpecie" lub na nieoprocentowanym koncie piszę w innym miejscu na moim blogu, jak również na blogu Bankobranie. Tu dodam, że lokata jest formą oszczędzania pieniędzy, która gwarantuje pewny zysk. Jeśli tylko wybierzemy bank stosujący się do odpowiednich regulacji, w którym pieniądze zabezpiecza Bankowy Fundusz Gwarancyjny (a innego absolutnie nie polecałabym moim Czytelnikom i Czytelnikom bloga Bankobranie), nie musimy obawiać się utraty pieniędzy nawet w przypadku finansowych zawirowań na rynku i co gorsza (choć zdarza się rzadko), gdy upadnie bank. Nasze pieniądze są bezpieczne i zarabiają na siebie. Do tego nie zjada ich inflacja. Po upływie okresu lokaty dostajemy z powrotem wpłacone pieniążki + odsetki, które przez ten czas urosły na lokacie.

Lokata Happy, bo tak nazywa się propozycja Idea Banku, o której często wspominamy na blogu Bankobranie, jest wystarczająco krótka, by nie obawiać się "unieruchomienia" swoich oszczędności w długim okresie, a jednocześnie wystarczająco atrakcyjna, abym mogła ją polecić :) Tu jeszcze drobna uwaga, bo jest to jedna z najwyżej oprocentowanych "czystych" lokat na rynku. Jeśli widzieliście reklamy lub dzwonił do Was konsultant z banku z propozycją lokaty na dużo wyższy procent (bywa że nawet do 8%), nie była to propozycja związana z tak pewnym zyskiem. Nieważne jak w swych zapewnieniach gimnastykuje się bank, jest to tak zwana lokata strukturyzowana, co oznacza, że Wasze zainwestowane pieniążki zostaną przeznaczona na inwestycję i to klient, a nie bank poniesie ryzyko jej powodzenia bądź nie. Może być tak, że po upływie umówionego z bankiem czasu zyskacie (choć na prawdę rzadko więcej niż te 3,8%), może być też tak, że bank odda Wam ponownie wyłącznie zainwestowaną sumę i nic nie zarobicie, a bywa też, że na takich lokatach można stracić. Dlatego w naszej rodzinie i na blogu Bankobranie omijamy takie "kuszące" propozycje z daleka. Szkoda czasu, nerwów i tak na prawdę nie da się absolutnie przewidzieć rezultatów. A hazardu nie lubimy i nie lubi go Bankobranie ;)


Bankobranie: Jakie są zasady Lokaty Happy?- jest to propozycja dla osób, które dotąd nie korzystały z oferty Idea Banku (czyli, jak podkreślamy również na blogu Bankobranie, wyłącznie dla nowych klientów)
- oprocentowanie wynosi 3,8% w skali roku na okres 3 miesięcy
- minimalne oszczędności, które możemy tam przelać to 500 zł, maksymalne 20 000 zł
- nie musimy przy okazji zakładania lokaty zakładać też konta w Idea Banku (co jest częstym wymogiem przy okazji innych tego typu lokat). Gdy zawnioskujemy o lokatę dostaniemy numer rachunku, na który będzie trzeba przelać pieniążki i dostęp do bankowości internetowej, gdzie można będzie sobie podglądać jak nasza sumka sobie obrasta w odsetki ;)

Ważna uwaga z bloga Bankobranie: pieniążki z lokaty, dzięki dostępowi on-line można w każdej chwili wypłacić. Ale jeśli zrobimy to przed upływem okresu, na który była założona, wówczas dostaniemy tylko tyle, ile wpłaciliśmy. Bank nie wypłaci odsetek. Jeśli więc obawiacie się, że 3 miesiące trzymania tak ulokowanych pieniędzy to może być dla Was za długo, lepszą ofertą będzie w tym wypadku konto oszczędnościowe (niżej oprocentowane ale z możliwością wypłaty w każdej chwili bez utraty odsetek).


Bankobranie: Ile można zyskać na lokacie?Teraz czas na najważniejsze, czyli konkretne wyliczenia z bloga Bankobranie. Bo co właściwie oznacza oprocentowanie na 3,8% w skali roku? Pierwsza ważna uwaga: jest to oprocentowanie w skali roku. Czyli dokładnie tyle z zainwestowanej kwoty byśmy dostali, gdyby nasze pieniądze leżały na lokacie przez całe 12 miesięcy. Banki podają w ten sposób oprocentowanie nie aby wprowadzić nas w błąd przy wyliczeniach, ale aby stosować ujednoliconą formę prezentowania oferty. Dzięki temu możemy łatwo wyliczyć, ile zarobimy w każdym banku niezależnie od tego czy mają propozycję lokaty na 3, 6, 12 miesięcy, albo jeszcze na inny okres. Wystarczy, że zapytamy o oprocentowanie. (Na blogu Bankobranie dokładnie porównujemy dzięki temu oferty lokat z różnych banków). Jak zatem przeliczyć je na konkretne odsetki, które trafią po upływie czasu lokaty na nasze konto? Bardzo prosto! Wystarczy zastosować się do poniższego wzoru:

KWOTA ODSETEK = (KWOTA LOKATY X OPROCENTOWANIE) / 365 X LICZBA DNI LOKATY

Od kwoty odsetek trzeba jeszcze odliczyć 19%. Jest to tak zwany podatek Belki.

Dla Lokaty Happy w wariancie na 3 miesiące wygląda to mniej więcej tak:

Dla kwoty 1 000 zł będzie to jakieś 7,60 zł.
Gdy ulokujemy na niej 5 000 zł dostaniemy około 38 zł odsetek.
Jeśli mamy nieco więcej oszczędności, powiedzmy okrągłe 10 000 to otrzymamy około 75 zł.

Mało? Dużo? Wszystko zależy jak do tego podejdziemy. Jeszcze raz wygłoszę może w tym miejscu motto, które przyświeca mi i Tacie Muffin w budowaniu rodzinnych oszczędności i tworzeniu bloga Bankobranie: każdy pieniądz to pieniądz a ziarnko do ziarnka w końcu da solidną miarkę ;) Wystarczy pomyśleć, że są to jednak pieniądze zdobyte nie dużym wysiłkiem i to w okresie zaledwie 3 miesięcy. Po ich upływie nasze oszczędności mogą pracować dalej, by w ciągu roku wypracować już zadowalającą kwotę.

Lokatę Happy można zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Jeśli tak zadecydujesz, to dostaniesz odsetki za faktyczny czas utrzymywania swych oszczędności.

Sprawdź też inne formy zarabiania na bankach, które praktykujemy w naszej rodzinie.

1 komentarz:

  1. 24 year-old Sales Associate Sigismond Ashburne, hailing from Earlton enjoys watching movies like Colonel Redl (Oberst Redl) and Blacksmithing. Took a trip to Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve and drives a Ferrari 412S. przejdz do tej strony

    OdpowiedzUsuń